Playboy Enterprises-ը օգտատերերի տվյալների արտահոսքի մասին վերջին սկալնդալի պատճառով որոշել է հեռանալ Facebook-ից, հաղորդում է AP-ն:
Playboy-ում նշել են, որ ցանկացած դեպքում դժվար էր արտահայտել իրենց արժեքները բովանդակության վերաբերյալ խիստ քաղաքականության պատճառով, որը ներառում է  մերկ լուսանկարների սահմանափակումները:
Մոտ 25 միլիոն մարդ հետեւում էր Playboy-ի ֆեյսբուքյան էջերին: Playboy Enterprises Inc.-ը հայտարարում է, որ ապաակտիվացումնում է իր էջերը, որոնք ուղղակիորեն կառավարում էր:
Սկանդալից հետո սոցիալական ցանցում իրենց էջերը ջնջել են Mozilla-ն, SpaceX-ը, Tesla-ն եւ գերմանական Commerzbank բանկը:

Playboy Enterprises решил покинуть Facebook в свете последнего скандала с утечкой данных пользователей, передает AP.
В Playboy заявили, что в любом случае было сложно «выражать наши ценности» из-за строгой политики по контенту, которые включают ограничения на обнаженные фотографии. Однако последний скандал стал последней каплей.
Около 25 миллионов человек являюься подписчиками страниц Playboy в Facebook. Playboy Enterprises Inc. заявляет, что деактивирует учетные записи, которыми управляет напрямую.
После скандала свои аккаунты в соцсети удалили Mozilla, компании SpaceX и Tesla и немецкий банк Commerzbank.