Բրիտանական կառավարությունը հիասթափված է Միացյալ Նահանգների եւ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդների հանդիպման չեղարկումից: Այս մասին ասվում է Դաունինգ սթրիրի հայտարարության մեջ, հաղորդում է RA-ն:
Մեծ Բրիտանիան կշարունակի աշխատել այն համաձայնագրի շուրջ, որը կհանգեցնի Կորեայի թերակղզու ապամիջուկայնացմանը: Այս մասին ասել է Բրիտանիայի կառավարության ներկայացուցիչը Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդի հետ հանդիպումը չեղյալ հայտարարելու Դոնալդ Թրամփի որոշումից հետո:
«Մենք հիասթափված ենք, որ հանդիպումը տեղի չի ունենա: Մենք պետք է տեսնենք այնպիսի համաձայնագիր, որը կարող է հանգեցնել Կորեայի թերակղզու ամբողջական, հաստատելի եւ անշրջելի ապամիջուկայցնացմանը, եւ մենք կշարունակենք մեր գործընկերների հետ աշխատել այս ուղղությամբ»:

Правительство  Великобритании разочаровано отменой встречи лидеров США и Северной Кореи. Об этом говорится в заявлении Даунинг-стрит, сообщает PA.
Британия продолжит работу над соглашением, которая приведет к денуклеаризации Корейского полуострова, заявила представитель британского правительства после заявления президента Дональда Трампа об отмене встречи с северокорейским лидером Ким Чен Ыном, которая должна была состояться 12 июня в Сингапуре.
«Мы разочарованы тем, что встреча не состоится. Нам необходимо увидеть  соглашение, которое может привести к полной, поддающейся проверке и необратимой денуклеаризации Корейского полуострова, и мы будем продолжать работать с нашими партнерами в этом направлении».