Ինդոնեզիայի Սուլավեսի կղզում կնոջ մարմինը հայտնաբերվել է 8-մետրանոց պիթոնի ստամոքսում, հայտնում է Jakarta Post պարբերականը՝ վկայակոչելով տեղական ոստիկանությանը:
Տեղացի 54-ամյա Վա Թիբան կորել էր հինգշաբթի ուշ երեկոյան, երբ գնացել էր տնկիները ստուգելու իր տնից 1 կմ հեռավորությամբ: Նրա ընտանիքը տագնապ է բարձրացրել, երբ կինն այդպես էլ չի վերադարձել հաջորդ օրը վաղ առավոտյան: Որոնումների է գնացել քույրը, սակայն գետնին միայն հետքեր է հայտնաբերել, լապտերը, կոշիկը եւ մաչետեն, հայտնում է պարբերականը:
Կինն անմիջապես դիմել է տեղի բնակիչների օգնությանը: Մի քանի ժամ հետո նրանք խոշոր պիթոնի են գտել ուտելուց հետո ուռած ստամոքսով: Տեղացիներն օձին սպանել են եւ ստամոսը բացել, որտեղ հայտնաբերել են կորած կնոջ մարմինը:

Тело женщины было обнаружено в желудке 8-метрового питона на индонезийском острове Сулавеси, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Jakarta Post и на местную полицию.
Местная жительница 54-летняя Ва Тиба (Wa Tiba) пропала в четверг поздним вечером после того, как пошла проверить посадки примерно в километре от своего дома. Ее семья забила тревогу, когда женщина так и не вернулась ранним утром на следующий день. На поиски отправилась сестра, но обнаружила на земле лишь следы, фонарь, обувь и мачете, пишет издание.
Женщина немедленно обратилась за помощью к местным жителям. Через несколько часов они нашли крупного питона с раздутым после еды желудком. Местные жители убили и вскрыли змею, в ней они обнаружили тело пропавшей, отмечает газета.