Պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն ենթադրել է, որ ԱՄՆ եւ Ռուսաստանի նախագահներ Դոնալդ Թրամփի եւ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ պետքարտուղարի տեղակալ Ջոն Բոլթոնի Մոսկվա այցից կարճ ժամանակ անց, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Ես չգիտեմ ինչպիսին կլինի այս ամռանը նախագահ Թրամփի աշխատանքի ժամանակացույցը: Ես գիտեմ, որ դեսպան Բոլթոնը մտադիր է կիրակի կամ երկուշաբթի մեկնել Մոսկվա: Նա կհանդիպի իր գործընկերոջ հետ: Եվ ես կարծում եմ, որ, ամենայն հավանականությամբ, նախագահ Թրամփը իր ռուս գործընկերոջ հետ ոչ այնքան հեռավոր ապագայում կհանդիպի», - MSNBC- ին տված հարցազրույցում ասել է նա:
ԱՄՆ պետքարտուղարի խոսքից հետո, Կրեմլում, ԱՄՆ-ի եւ Ռուսաստանի նախագահների հանդիպման հնարավորության մասին նշել են, որ կհայտնեն, երբ պատրաստ կլինեն:
«Մենք կտեղեկացնենք, երբ պատրաստ կլինենք», - ասել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:

Госсекретарь Майкл Помпео высказал предположение, что встреча президентов США и РФ Дональда Трампа и Владимира Путина может пройти вскоре после визита в Москву помощника президента США Джона Болтона, сообщает ТАСС.
«Я не знаю, каким будет график работы президента Трампа этим летом. Я знаю, что посол Болтон планирует отправиться в Москву в воскресенье или понедельник. Он проведет встречу со своим коллегой. И я полагаю, что, вероятнее всего, президент Трамп встретится со своим российским коллегой в не столь отдаленном будущем после этого», - отметил он в интервью телекомпании MSNBC, обнародованном Госдепартаментом в субботу.
В Кремле после слов госсекретаря США о возможности скорой встрече американского и российского президентов заявили, что сообщат, как только будут готовы.
«Мы сообщим, как только будем готовы»,  — ответил пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков на вопрос о возможности скорой встречи глав государств.