Կառավարության այսօրվա նիստի ավարտին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակեց այն գրքերի ցանկը, որոնք նվիրել էր «Անտարես» հրատարակչությունը:
Այդ գրքերի ցանկում է Հրաչյա Սարիբեկյանի «Երկվորյակների արեւը», «Այնտեղ, որտեղ աչքերդ երբ բացես», «Ապուշների ուղեւորությունը», որի վերնագիրը բավականին զվարճացրեց Նիկոլ Փաշինյանին, Գուրգեն Խանջյանի «Ենոքի աչքը,, Գրիգի «Հիսուսի կատուն», Արամ Ավետիսի «Կույր կետադրություն», Արթուր Միկոյանի «Օտար լույս, Դիանա Գրիգորյանի «Դուռը թակում եմ», Արամ Պաչյանի «Օվկիանոս», «Ռոբինզոն», Արփի Ոսկանյանի «Չի վաճառվում», Առաքել Սեմիրջյանի «Հետողորմյա» եւ այլ գրքեր:
Ոչ պակաս զվարճացրեց նաեւ Վահրամ Մարտիրոսյանի «Սերը Մոսկվայում» գրքի վերնագիրը:
Վարչապետը խորհուրդ տվեց ծնունդ գնալիս իրար գրքեր նվիրել, հատկապես ժամանակակից գրողների գրքեր: Առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանն էլ կոչ արեց ոչ միայն նվիրել, այլ նաեւ կարդալ այդ գրքերը, նաեւ փոխանակվել գրքերով, քանի որ նախարարներին տարբեր գրքեր են բաժին հասել:
«Շնորհակալություն եմ հայտնում, որ ինձ բարակ գիրք են վիրել», - ասաց Փաշինյանը եւ նշեց, որ այս ցանկից բավականին բան կարդացել է արդեն:
«Հրապարակ». Ընդդիմադիրները հիասթափված են
Սակայն պետք չէ մեղադրել շարքային քաղաքացիներին: Մի կողմից՝ իշխանության վարած քաղաքականությունն է...
«Փաստ». Բոլորի ու ամեն ինչի վրա «թքած ունենալով»
Հիմնականը. «ժողովրդի ուսերի վրա եկած» իշխանությունը, որ 6 տարի առաջ երդվելով ասում էր, թե՝ առանց «հպարտ...

На состоявшемся 10 июля заседании правительства Армении премьер-министр Никол Пашинян огласил список книг, полученных в дар от издательства «Антарес».
В числе подаренных книг «Солнце близнецов», «Путешествие идиотов» (читая это название премьер-министр не удержался от смеха),  «Когда ты откроешь там глаза» Грачья Сарибекяна, «Глаз Енока» Гургена Ханджяна, «Кот Иисуса» Грига, «Чужрй свет» Артура Микояна, «В дверь стучат» Дианы Григорян, «Океан» и «Робинзон» Арама Пачяна, «Не продается» Арпи Восканян, другие произведения. Не меньше рассмешило Пашиняна  название книги Ваграма Мартиросяна «Любовь в Москве».
Премьер-министр посоветовал читать книги, дарить друг другу книги. «Благодарю за то, что мне подарили тонкую книжку», - пошутил Пашинян, добавив, что многое из подаренного уже читал.
Экс-глава МИД Армении: Кандидатом на пост премьер-министра должен стать архиепископ Баграт Галстанян