Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին շնորհավորել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ։
«Վրաստանի ժողովրդի եւ անձամբ իմ անունից ցանկանում եմ սրտանց շնորհավորել ձեզ Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ։
Հայ ժողովուրդը բազմաթիվ դժվարություններ է հաղթահարել բարգավաճ եւ անկախ պետության կառուցման երկար ճանապարհին։
«Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ շեշտել, որ բարեկամությունն ու գործընկերությունը Վրաստանի ու Հայաստանի միջեւ հիմնված է պատմական եւ մշակութային խորը ավանդույթների վրա։ Ես խորապես համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի օգնությամբ մենք կհաղթարենք բոլոր խնդիրները, որոնք կանգնած են Վրաստանի ու Հայաստանի առաջ եւ կշարունակենք մեր համագործակցությունն՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Ձերդ Գերազանցություն, ընդունեք, խնդրեմ, հարգանքներիս հավաստիքը, ինչպես նաեւ լավագույն մաղթանքները, խաղաղություն եւ բարգավաճում բարեկամ հայ ժողովրդին»,–ասված է շնորհավորական նամակում։

Президент Грузии Георгий Маргвелашвили поздравил президента Армении Армена Саркисяна по случаю Дня независимости Армении.
«От имени народа Грузии и от себя лично хотел бы сердечно поздравить вас с Днем независимости Армении.
Армянский народ преодолел многочисленные проблемы на длинном пути к построению процветающего и независимого государства.
Пользуясь случаем, хотел бы подчеркнуть, что дружба и партнерство между Грузией и Арменией основаны на глубоких исторических и культурных традициях. Я твердо убежден в том, что с помощью совместных усилий мы преодолеем все проблемы, стоящие перед Грузией и Арменией, и продолжим наше сотрудничество на благо наших народов.
Ваше Превосходительство, пожалуйста, примите заверения в моем глубоком уважении, а также наилучшие пожелания мира и процветания дружественному армянскому народу», - говорится в поздравительном письме.