Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին շնորհավորել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ։
«Վրաստանի ժողովրդի եւ անձամբ իմ անունից ցանկանում եմ սրտանց շնորհավորել ձեզ Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ։
Հայ ժողովուրդը բազմաթիվ դժվարություններ է հաղթահարել բարգավաճ եւ անկախ պետության կառուցման երկար ճանապարհին։
«Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ շեշտել, որ բարեկամությունն ու գործընկերությունը Վրաստանի ու Հայաստանի միջեւ հիմնված է պատմական եւ մշակութային խորը ավանդույթների վրա։ Ես խորապես համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի օգնությամբ մենք կհաղթարենք բոլոր խնդիրները, որոնք կանգնած են Վրաստանի ու Հայաստանի առաջ եւ կշարունակենք մեր համագործակցությունն՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Ձերդ Գերազանցություն, ընդունեք, խնդրեմ, հարգանքներիս հավաստիքը, ինչպես նաեւ լավագույն մաղթանքները, խաղաղություն եւ բարգավաճում բարեկամ հայ ժողովրդին»,–ասված է շնորհավորական նամակում։

President of Georgia Giorgi Margvelashvili congratulated President Sarkissian on Armenia’s Independence Day.
On behalf of the Georgian people and myself, I would like to cordially congratulate you on Armenia’s Independence Day.
Armenian people have gone through numerous challenges on the long path toward building a prosperous and independent state.
Taking this opportunity, I would like highlight that Georgia-Armenia friendship and partnership are based on deep historic and cultural traditions. I strongly believe that through our joint efforts we will overcome all the challenges facing Georgia and Armenia and further develop our cooperation for the mutual benefit of our peoples.
Your Excellency, please accept the assurances of my highest consideration along with my best wishes for peace and prosperity to the friendly Armenian people,” official congratulatory letter reads.