Հայաստանում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին սեպտեմբերի 21-ին հաշմանդամություն ունեցող 25 լեռնագնացների խմբի հետ հաղթահարել է Արագած լեռան բարձունքը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ-ում Եվրամիության պատվիրակությունից:
Արշավը կազմակերպվել էր ԵՄ ֆինանսավորմամբ իրականացվող հաշմանդամություն ունեցող հայերի սոցիալական իրավունքները խթանող ծրագրի շրջանակում:
«Հաշմանդամությունն ակտիվ ապրելակերպի համար խոչընդոտ չէ: ԵՄ-ն հանձնառու է խթանել հաշմանդամություն ունեցող անձանց ներգրավվածությունը սպորտում՝ օգնելով հաղթահարել բոլոր խոչընդոտները»,- ասել է դեսպան Սվիտալսկին:

EU Ambassador Piotr Świtalski took part in the ascent of Mountain Aragats together with a group of 25 climbers with disabilities. The ascent was organised on September 21 by the EU-funded project that seeks to promote the social rights of Armenians living with disabilities.
“Disability is not a barrier to active lifestyle. The EU is committed to promoting the engagement of people with disabilities in outdoor recreation and sports and eliminating all barriers to their participation”, said the Ambassador in his welcome address to the group.