Եգիպտոս կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում այսօր՝ սեպտեմբերի 25-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության պատվիրակությանն ընդունել է Եգիպտոսի վարչապետ Մուստաֆա Մադբուլին: Այս մասին տեղեկանում ենք նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հայ-եգիպտական հարաբերություններին, Եգիպտոսի մշակութային և սոցիալ-տնտեսական կյանքում տեղի հայ համայնքի ունեցած դերակատարությանը:
Մխիթար Հայրապետյանը ՀՀ կառավարության անունից գնահատանքի խոսք է փոխանցել Եգիպտոսի ժողովրդին և պետությանը, որը Հայոց ցեղասպանության տարիներին հազարավոր հայերի փրկություն և ապաստան է տվել:
Հանդիպման ավարտին երկուստեք կարևորվել է նաև երկու երկրների՝ սփյուռքի հետ աշխատանքները կարգավորող պատասխանատու գերատեսչությունների միջև համագործակցության խորացումը:

Prime Minister of Egypt Mostafa Madbouly received the delegation of the Ministry of Diaspora of Armenia, the press service of the Ministry of Diaspora reported.
During the meeting, the sides discussed the Armenian-Egyptian relations, as well as the role of the Armenian community in the cultural and socio-economic life of Egypt.
Minister of Diaspora Mkhitar Hayrapetyan thanked the people and authorities of Egypt on behalf of the Armenian government for helping thousands of Armenians during the Armenian Genocide.
The sides also stressed the need to deepen cooperation between the agencies regulating relations with the diaspora.