Իրանը հերքել է Միացյալ Նահանգների մեղադրանքն այն մասին, թե Թեհրանը իբրեւ թե միջամտում է Վաշինգթոնի ներքին գործերին, գրում է RT-ն՝ վկայակոչելով երկրի ԱԳՆ հայտարարությունը։
«Սպիտակ տունն արդեն վաղուց է փորձում այլ երկրներին մեղադրել կոնկրետ քաղաքական պատճառներով եւ ամեն օր նոր երկրի անուն է հավելում միջամտության իր ցուցակում»,-ասված է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Բահրամ Քասեմիի հայտարարությունում։
Դիվանագետը նկատել է, որ ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պնդում էր, որ «Իրանը զբաղված է իր ներքին գործերով եւ այնքան է թուլացել, որ չի կարող անգամ մտածել տարածաշրջանային խնդիրների մասին, այլ մտածում է միայն իր գոյության մասին»։
«Այդ դեպքում ինչպես կարող է այդպիսի երկիրը խառնվել ԱՄՆ խորհրդարանական ընտրություններին»,-շեշտել է Քասեմին։

Иран опроверг обвинения Соединённых Штатов в том, что Тегеран якобы вмешивается во внутренние дела Вашингтона, пишет RT со ссылкой на соответствующее заявление МИД страны.
«Белый дом уже давно пытается обвинить другие страны по конкретным политическим причинам и каждый день добавляет название новой страны в свой вымышленный список», — говорится в заявлении официального представителя МИД Ирана Бахрама Касеми.
Дипломат добавил, что ранее американский президент Дональд Трамп утверждал, что «Иран занят своими внутренними делами» и «настолько слаб, что не может даже думать о региональных проблемах», а «думает только о выживании».
«Тогда как может такая страна вмешиваться в парламентские выборы США?» — отметил Касеми.
Ранее глава МИД Ирана Мохаммад Джавад Зариф заявил, что привычка США к санкциям вышла из-под контроля.