Իտալիայում բուժքույրը կասկածվում է իր փոքրահասակ երեխաների՝ 7-ամյա տղայի եւ 9-ամյա աղջկա սպանության մեջ՝ տեղեկացնում է Associated Press-ը՝ վկայակոչելով իտալական ANSA-ին։
Թերթը հայտնում է, որ կինը դրանից հետո ինքնասպան է եղել։
Քննիչները կարծում են, որ կինն ինքն է կազմել հիվանդանոցից բերված դեղերի մահացու համադրությունը։
Իտալական գործակալությունը նշում է, որ հինգշաբթի օրը կնոջ մարմինը՝ երեխաների հետ միասին, հայտնաբերել է ամուսինը, երբ աշխատանքից տուն է վերադարձել։
Թերթը հայտնում է, որ 48-ամյա կինը երկտող է թողել, որում գրված է «Աղետալի իրավիճակների բեռը կյանքում»։
Մահվան ստույգ պատճառը քննությունը կպարզի։
Ըստ քաղաքի իշխանությունների՝ դա սովորական ընտանիք էր, որը կամավորական գործունեություն էր իրականացնում, իսկ երեխաները դահուկային սպորտով էին զբաղվում։

В Италии медсестра подозревается в убийстве своих малолетних детей: 7-летнего мальчика и 9-летней девочки, передает Associated Press со ссылкой на итальянское агентство ANSA.
Как отмечает издание, после этого женщина покончила с собой.
Следователи считают, что женщина сама составила смертельное сочетание лекарств, которые она достала в своей больнице.
Как отмечает итальянское агентство, тело женщины с детьми было обнаружено ее мужем в четверг вечером по возвращении домой с работы.
Издание сообщает, что 48-летняя женщина оставила предсмертную записку со словами «Груз бедственных ситуаций в жизни».
Точную причину смерти определят после вскрытия.
Власти города рассказали, что это была обычная семья, которая занималась добровольческой деятельностью, а дети увлекались лыжным спортом.