Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ նոյեմբերի 20-ին ընդունել է գերմանական «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության խորհրդի նախագահ, Գերմանիայի Բադեն Վյուրթեմբերգ երկրամասում Հայաստանի պատվո հյուպատոս Գյունթեր Պիլարսկուն։ Այս մասին տեղեկանում ենք վարչապետի մամուլի ծառայությունից։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցությանը եւ Հայաստանում ընկերության կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրերին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է եղել, մասնավորապես, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ընթացիկ գործունեությանը եւ զարգացման ծրագրերին։
Վարչապետի պաշտոնակատարը, ողջունելով «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության գործունեությունը մեր երկրում, նշել է, որ կառավարությունը խրախուսում է օտարերկրյա ներդրումների շարունակական ներգրավումը Հայաստանի տնտեսությունում եւ կառավարման առաջադեմ մշակույթի ներդրումը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է նաեւ ՀՀ հանքարդյունաբերության ոլորտում գործունեություն ծավալող ձեռնարկությունների կողմից բնապահպանական եւ աշխատանքային չափանիշների պահպանման կարեւորությունը: Գյունթեր Պիլարսկին, կարեւորելով Նիկոլ Փաշինյանի նախանշած ստանդարտների դերը, նշել է, որ ընկերությունը շարունակաբար աշխատում է գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ Գյունթեր Պիլարսկուն պատկանող «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերությունը հանդիսանում է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ–ի 75% բաժնեմասերի սեփականատերը։

Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян принял председателя совета немецкой компании «Cronimet Mining», почетного консула Армении в земле Баден-Вюртемберг Гюнтера Пиларского. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе правительства Армении.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с двусторонним сотрудничеством и реализуемыми компанией в Армении инвестиционными программами. В частности, были затронуты текущая деятельность и программы развития Зангезурского медно-молибденового комбината.
Приветствуя деятельность компании «Cronimet Mining» в Армении, исполняющий обязанности премьер-министра отметил, что правительство поощряет продолжительное привлечение иностранных инвестиций в экономику Армении и внедрение передовой культуры управления. Никол Пашинян также подчеркнул важность соблюдения работающими в горнодобывающей отрасли Армении предприятиями экологических и рабочих стандартов.
Подчеркнув важность отмеченных Николом Пашиняном стандартов, Гюнтер Пиларский отметил, что компания постоянно работает над повышением эффективности своей деятельности.