Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ նոյեմբերի 20-ին ընդունել է գերմանական «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության խորհրդի նախագահ, Գերմանիայի Բադեն Վյուրթեմբերգ երկրամասում Հայաստանի պատվո հյուպատոս Գյունթեր Պիլարսկուն։ Այս մասին տեղեկանում ենք վարչապետի մամուլի ծառայությունից։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցությանը եւ Հայաստանում ընկերության կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրերին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է եղել, մասնավորապես, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ընթացիկ գործունեությանը եւ զարգացման ծրագրերին։
Վարչապետի պաշտոնակատարը, ողջունելով «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության գործունեությունը մեր երկրում, նշել է, որ կառավարությունը խրախուսում է օտարերկրյա ներդրումների շարունակական ներգրավումը Հայաստանի տնտեսությունում եւ կառավարման առաջադեմ մշակույթի ներդրումը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է նաեւ ՀՀ հանքարդյունաբերության ոլորտում գործունեություն ծավալող ձեռնարկությունների կողմից բնապահպանական եւ աշխատանքային չափանիշների պահպանման կարեւորությունը: Գյունթեր Պիլարսկին, կարեւորելով Նիկոլ Փաշինյանի նախանշած ստանդարտների դերը, նշել է, որ ընկերությունը շարունակաբար աշխատում է գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ Գյունթեր Պիլարսկուն պատկանող «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերությունը հանդիսանում է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ–ի 75% բաժնեմասերի սեփականատերը։

YEREVAN.- Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received on November 20 Chairman of Board of the German CRONIMET Mining AG, Honorary Consul of the Republic of Armenia in the Baden-Wuertenberg Guenter Pilarsky, the official website of the Prime Minister of Armenia reported.
The interlocutors discussed issue related to bilateral relations and the investment projects by the company in Armenia. In particular, the sides touched upon the ongoing activities and development projects of Zangezur Copper and Molybdenum Combine.
Saluting the activities of CRONIMET Mining in Armenia, the acting PM noted that the Government of Armenia encourages foreign investments. Nikol Pashinyan also emphasized the importance of abiding to environmental and labor standards. Highlighting the role of the mentioned standards, Guenter Pilarsky noted that their company consistently works in the direction of raising the effectiveness of their activities.