Դեկտեմբերի 14-ին, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile»  բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանն այցելել է շվեյցարական «Genolier» կլինիկա, որը համարվում է Շվեյցարիայի Համադաշնության առաջնակարգ բժշկական ծառայություն մատուցող 5 լավագույն բժշկական հաստատություններից մեկը: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի տիկնոջ գրասենյակը։
Այցի ընթացքում «Genolier» կլինիկայի գործադիր տնօրեն Բաբս Սիկլետը ներկայացրել է կլինիկայի գործունեությունը, մատուցվող բժշկական ծառայությունները, այլ կլինիկաների համամետությամբ մատուցվող ծառայությունների առանձնահատկությունները:
Հանդիպման ընթացքում Աննա Հակոբյանը կարևորել է Հայաստանում «Genolier»-ի փորձի ներդրումը, որը կարող է անհամամետ բարձրացնել թե´ կյանքի որակը, թե´ բժշկական ծառայությունների արդյունավետությունը: Հանդիպման ընթացքում նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որպեսզի առաջիկայում հայաստանցի բժիշկներ և բժշկական կենտրոններում աշխատող ադմինիստրատիվ աշխատակիցները կարողանան վերապատրաստման դասընթացներ անցնել կլինիկայում:

The wife of Armenia’s prime minister, and who is also chairperson of the board of trustees of City of Smile Charitable Foundation, Anna Hakobyan visited on Friday Swiss Genolier clinic, one of the top five health care institutions of the Swiss Confederation, the office of the Prime Minister reported.
During the visit, Executive Director of the Genolier clinic Babs Siklet presented the clinic's activities and medical services.
In the course of the meeting Anna Hakobyan attached importance to the introduction of "Genolier" experience in Armenia, which can raise both the quality of life and the effectiveness of medical services. During the meeting, a preliminary agreement has been reached so that Armenian doctors and administrative staff working in the medical centers will be able to take training courses in the clinic soon.