Հարավային Օսիան H1N1 վիրուսի պատճառով փակել է Վրաստանի հետ սահմանը, իսկ Աբխազիան սահմանափակումներ է սահմանել աբխազա-վրացական սահմանին:
«Օսինինֆորմը» հաղորդում է, որ հանրապետության տարածքում վիրուսի հնարավոր տարածման կանխման համար որոշում է ընդունվել մինչեւ հատուկ կարգադրությունը հունվարի 11-ի 20:00-ից ժամանակավորապես դադարեցնել Հարավային Օսիայի եւ Վրաստանի սահմանի հետ հատման կետերի աշխատանքները:
Աբխազիայի Հանրապետության պետական անվտանգության ծառայությունը հունվարի 10-ին՝ ժամը 20: 00-ին,  H1N1 գրիպի վիրուսի տարածման հետեւանքով անբարենպաստ համաճարակային իրավիճակի պատճառով 2 ամիս ժամկետով Վրաստանի հետ սահմանը հատելու սահմանափակում է սահմանել, հաղորդում է Աբխազիայի պետական անվտանգության ծառայության մամուլի ծառայությունը:
«Վրաստանի տարածքից օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքի համար սահմանափակում է սահմանվում, ինչպես նաեւ արգելվում է Աբխազիայի քաղաքացիներին Վրաստանի տարածք մուտք գործել», - նշվում է հաղորդագրությունում.

Южная Осетия закрыла границу с Грузией, а Абхазия ввела ограничения на пересечения абхазо-грузинской границы в связи с гриппом H1N1.
Как сообщает Осиниформ, с целью пресечения возможного распространения на территории республики вируса принято решение с 20:00 часов 11 января т.г. временно прекратить работы установленных в РЮО мест пересечения Государственной границы с Грузией до особого распоряжения.
В связи с неблагополучной эпидемиологической ситуацией  из-за вспышки вируса гриппа H1N1, Службой государственной безопасности Республики Абхазия 10 января с 20:00 введено ограничение на пересечение государственной границы с Грузией сроком на 2 месяца, сообщает Апсныпресс со ссылкой на пресс-службу СГБ Абхазии.
«Вводится ограничение на въезд иностранных граждан с территории Республики Грузия, а также запрет на выезд граждан Республики Абхазия на территорию Республики Грузия», - отмечается в сообщении.