Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 23-ին ընդունել է Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության Ընդհանուր ժողովի մասնակիցներին:
Նախագահը ողջունել է Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության Ընդհանուր ժողովի անցկացումն Արցախում՝ այն համարելով կարեւոր ներքաղաքական իրադարձություն մեր հանրապետության համար:
Բակո Սահակյանն արժեւորել է ՀՅԴ ներդրումն Արցախյան ազգային- ազատագրական պայքարի, պետականության ձեւավորման ու կայացման, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման, հայ ազգային ինքնության պահպանման եւ համազգային խնդիրների լուծման գործում:
Հանդիպմանն արծարծվել են նաեւ պետականաշինությանը, ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:

STEPANAKERT.- Karabakh President Bako Sahakyan received on Wednesday participants of the Armenian Revolutionary Federation (Dashnaksoutyun) Party World Congress, the president's press service reported.
The President welcomed holding the World Congress in Artsakh considering it as a significant political event for our republic.
Bako Sahakyan highlighted the contribution of the Dashnaksoutyun Party to the Artsakh National Liberation Struggle, formation and development of our statehood, cementing the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity, maintaining Armenian national identity and solution of national tasks.
Issues related to the state building process, domestic and foreign policy and regional processes were also touched upon during the meeting.