ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ դիտարկում է բոլոր տարբերակները՝ կապված Վենեսուելայում իրավիճակի հետ այն բանից հետո, երբ նա ընդդիմության առաջնորդ Խուան Գուայդոյին ճանաչեց ժամանակավոր նախագահ, իսկ Մադուրոյի կառավարությունը «ոչ լեգիտիմ»՝ հայտնում է Reuters-ը։
«Մենք որեւէ կոնկրետ բան չենք դիտարկում, սակայն բոլոր տարբերակները սեղանին են»,- ասել է նա լրագրողներին՝ ի պատասխան այն հարցի, թե հնարավոր է արդյոք, որ ամերիկյան զինվորականներ ուղարկվեն Վենեսուելա։
Ավելի վաղ ԱՄՆ-ը Նիկոլաս Մադուրոյին կոչ էր արել իշխանությունը փոխանցել Գուայդոյին, ով իրեն ժամանակավոր նախագահ է հռչակել։

Президент Дональд Трамп заявил, что рассматривает все варианты в связи с ситуацией в Венесуэле, после того как он признал лидера оппозиции страны Хуана Гуайдо временным президентом и назвал правительство президента Николаса Мадуро «нелегитимным», передает Reuters.
«Мы ничего (конкретно) не рассматриваем, но все варианты на столе», - сказал он журналистам в Белом доме, когда его спросили, рассматривает ли он  возможность отправки американских военных  в Венесуэлу.
Ранее США призвали Мадуро передать власть главе контролируемого оппозицией парламента Хуану Гуайдо, который провозгласил себя временным президентом страны.