Նյու Յորքի տունը, որտեղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն անցկացրել է իր կյանքի առաջին չորս տարիները, վաճառքի է հանվել։ Ոչ մեծ հինգ սենյականոց առանձնատունը՝ 232 քառակոսի մետր մակերեսով, վաճառվում է 2,9 մլն դոլարով։ Այս մասին տեղեկացրել է The Wall Street Journal թերթը՝ վկայակոչելով անշարժ գույքի գործակալությունը։
Տունը, որը կառուցվել է 1940-ական թթ. Սպիտակ տան ներկա ղեկավարի հոր՝ գործարար Ֆրեդ Թրամփի կողմից, գտնվում է Լոնգ Այլենդ կղզում, Քուինս շրջանում։
Գովազդային հայտարարությունն ասում է, որ շենքը վաճառվում է Թրամփի ստվարաթղթե ֆիգուրի, նրա «Գործարքներ կնքելու արվեստը» գրքի եւ People ամսագրի շապիկի նրա լուսանկարի հետ միասին, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Տունը, որտեղ Թրամփն անցկացրել է կյանքի առաջին տարիները, արդեն մի քանի անգամ փոխել է տերերին։ 2017թ. այն 2,14 մլն դոլարով գնել էր իրավաբան Մայքլ Թանգի ընկերությունը։ Մինչ այդ առանձնատունը, որը գնվել էր 1,4 մլն դոլարով, պատկանում էր անշարժ գույքի ոլորտի ներդրող Մայքլ Դեւիսին։
Թերթի տվյալներով՝ տան համար շատ ավելի բարձր գին է սահմանված, քան հարեւանությամբ գտնվող համանման այլ տների համար։ Դրանցից մեկը, որը գնվել է 2016թ., նոր տերերի վրա 640 հազար դոլար է նստել։

Дом в Нью-Йорке, где президент США Дональд Трамп провел первые четыре года своей жизни, выставлен на продажу. Небольшой пятикомнатный особняк площадью 232 квадратных метра продается за 2,9 миллиона долларов. Об этом сообщила газета The Wall Street Journal, ссылаясь на агентство недвижимости.
Дом, построенный в 1940-е годы отцом нынешнего главы Белого дома, бизнесменом Фредом Трампом, расположен в районе Куинс на острове Лонг-Айленд.
Рекламное объявление гласит, что здание продается вместе с картонной фигурой Трампа в полный рост, его книгой «Искусство заключать сделки» и фотографией на обложке журнала People, пишет ТАСС
Дом, где Трамп провел первые годы жизни, уже несколько раз менял хозяев. В 2017 году его купила за 2,14 миллиона долларов компания юриста Майкла Танга. До этого особняк, купленный за 1,4 миллиона долларов, принадлежал инвестору в сфере недвижимости Майклу Дэвису.
По данным газеты, за дом назначена гораздо более высокая цена, чем за аналогичные особняки по соседству. Один из них, купленный в 2016 году, обошелся новым хозяевам в 640 тысяч долларов.