ԱՄՆ-ում ՃՏՊ-ի հետեւանքով զոհերի թիվը արդեն երեք տարի է 40 հազարից չի նվազում: Այս մասին տեղեկացնում է Անվտանգության ազգային խորհուրդ հասարակական կազմակերպությունը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Անվտանգության ազգային խորհուրդը հրապարակել է ճանապարհներին պատահարների հետեւանքով մահացության նախնական տվյալները: Նշվում է, որ Մեծ ռեցեսիայից հետո (2008 թվականի տնտեսական ճգնաժամ) ցուցանիշը արդեն 3 տարի անընդմեջ 40 հազարից չի նվազել:
«2018-ին ավիավթարներում զոհվել է մոտավորապես 40 000 մարդ ՝ 2018 թվականի (40 231 զոհ) եւ 2016-ի թվականի (40 327) համեմատ 1 տոկոսով ավելի քիչ», - ասվում է կազմակերպության կայքում հրապարակված հաղորդագրությունում:

Число смертей в результате дорожно-транспортных происшествий в США третий год не опускается ниже 40 тысяч, сообщает американская некоммерческая организация Национальный совет безопасности, передает РИА Новости
Национальный совет безопасности опубликовал предварительные данные по смертности на дорогах. Отмечается, что показатель не опускался ниже 40 тысяч три года подряд впервые со времен Великой рецессии (экономический кризис 2008 года).
«В 2018 году приблизительно 40 000 человек потеряли жизни в автокатастрофах - уменьшение на 1% по сравнению с 2018 годом (40 231 смертей) и 2016 (40 327)», - говорится в заявлении, опубликованном на сайте организации.