Չիլիի ազգային ժառանգության նախարարությունը սահմանել է 490 000-ից մինչեւ 4.9 մլն պեսոյի չափով տուգանք քաղաքացիների եւ ընկերությունների համար, որոնք կխոչընդոտեն զբոսաշրջիկների եւ տեղաբնակների մուտքը լողափեր, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն:
Նախարարը հայտարարել է, որ Չիլիյում չկան մասնավոր լողափեր, այդ պատճառով կրկնակի խախտման դեպքում տուգանքը կկրկնապատկվի: Նախարարությունում պարզաբանել են, որ տեղաբնակները վաղուց բողոքներ են ուղղում մասնավոր տների տերերին, որոնք խոչընդոտում են մուտքը դեպի լողափեր՝ պատճառաբանելով, որ դա մասնավոր սեփականություն է: Օրենքն ուժի մեջ է մտել փետրվարի 14-ին:

Штраф в размере от 490 000 до 4,9 млн песо ввело министерство национального достояния Чили для граждан и компаний, которые будут препятствовать туристам и местным жителям в доступе на пляжи, передает РИА Новости
Министр заявил, что в Чили не существует частных пляжей, поэтому за повторное нарушение штраф может удвоиться. В министерстве пояснили, что от местных жителей уже давно поступают жалобы на владельцев частных домов, которые препятствуют проходу на пляжи, ссылаясь на то, что это частная собственность. Закон вступил в силу 14 февраля.