«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ 21.02.2019թ. Բանկի Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը նշանակվել է ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ Խորհրդի նախագահ:
Բանկի միակ բաժնետեր Վիտալի Գրիգորյանցը բարձր է գնահատում Արսեն Միքայելյանի 2013 թվականից մինչ օրս Բանկի Վարչության նախագահի պաշտոնում կատարած անձնվեր եւ բարեխիղճ աշխատանքը, նրա ներդրումը Բանկի կայունացման, զարգացման եւ հուսալիության գործում, ինչի արդյունքում 19.02.2019թ.  Բաժնետերերի արտահերթ ընդհանուր ժողովի որոշման համաձայն՝ Արսեն Միքայելյանը դարձել է «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ 5% բաժնետեր:
Արսեն Միքայելյանի պաշտոնավարման տարիներին Բանկն ահռելի տեմպերով բարձրացել է հայաստանյան բանկերի ռեյտինգային սանդղակով եւ շատ կարճ ժամանակահատվածում, շնորհիվ նոր հաճախորդների ներգրավման, սպասարկման որակի բարձրացման, փոխշահավետ կորպորատիվ համագործակցության, ավանդների ներգրավման ծավալների աճի, մասնաճյուղային ցանցի ընդլայնման եւ նոր աշխատատեղերի ստեղծման, զբաղեցրել է առաջատար դիրքերից մեկը:

Председатель Правления ЗАО АРМБИЗНЕСБАНК Арсен Микаелян назначен Председателем Совета ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК».
Единственный акционер Банка Виталий Григорьянц высоко ценит самоотверженную и преданную работу Арсена Микаеляна, проделанную на посту председателя правления Банка с 2013 года по сегодняшний день, его вклад в дело стабилизации, развития и повышения надежности Банка, в результате чего, согласно решению Внеочередного общего собрания акционеров от 19.02.2019г., Арсен Микаелян также стал владельцем 5% акций ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК».
За годы правления Арсена Микаеляна, банк стремился поднялся в рейтинге армянских банков и в течение очень короткого времени занял одну из лидирующих позиций благодаря привлечению новых клиентов, повышению качества обслуживания, взаимовыгодному корпоративному сотрудничеству, увеличению объемов привлечения вкладов, расширению филиальной сети и созданию новых рабочих мест.