Հունվարի 9-ին ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչությանն է փոխանցվել «Բարձրավոլտ էլեկտրական ցանցեր» ՓԲ ընկերության տնօրինության կողմից չարաշահումներ եւ յուրացումներ կատարելու վերաբերյալ կառավարությանը հասցեագրված դիմումը։
Դիմումի կապակցությամբ նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ ընկերության տնօրենի 2018 թվականի մարտի 16-ի հրամանով նախատեսվել է ապամոնտաժել եւ պահեստավորել «Նորադուզ» եւ «Լիճք» օդային գծերի որոշ հենարանների հաղորդալարերն ու ճոպանները։ Սակայն ապամոնտաժումից հետո ընկերության պաշտոնատար անձինք, օգտագործելով իրենց պաշտոնեական դիրքը, ապամոնտաժված նյութերը սահմանված կարգով գույքագրելու եւ պահեստավորելու փոխարեն յուրացրել են դրանք։ Արդյունքում՝ հափշտակվել է 47 միլիոն դրամի՝ 24․372 մետր հաղորդալար։
Մարտի 14-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ պաշտոնեական դիրքը օգտագործելով խոշոր չափերի յուրացում կատարելու դեպքի առթիվ եւ ուղարկվել նախաքննության։

В ЗАО «Высоковольтные линии электропередачи» выявлены злоупотребления.
Как сообщает пресс-служба полиции, 9 января в ГУБОП было передано адресованное правительству заявление, касающееся злоупотреблений, совершенных дирекцией ЗАО «Высоковольтные линии электропередачи».
В ходе подготовки материалов выяснилось, что в соответствии с решением директора компании от 16 марта 2018 г планировалось демонтировать и складировать кабели и канаты на некоторых опорах «Норатус» и «Личк». Однако впоследствии некоторые должностные лица компании присвоили демонтированное оборудование. В итоге было присвоено  24․372 м кабеля на сумму 47 млн драмов. Возбуждено уголовное дело.