Ավշար գյուղի միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտներն այսօր՝ մարտի 21-ին եղել են կառավարությունում, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին փոխանցել նամակներ, և հանդիպել աշխատակազմի հետ՝  տնօրեն Հերմինե Անդրեասյանի հրաժարականի պահանջով։
«Հետո գնացել ենք նախագահական նստավայր, այնտեղ հանդիպել ենք աշխատակազմի անդամներից մեկի հետ, և կրկին փոխանցել նամակներ։ Նախագահին ենք հասցրել մեր բողոքը։ Մեզ հետ էին ծնողներ, ուսուցիչներ և բարձր դասարանի աշակերտներ»,- NEWS.am-ին այս մասին հայտնեց դպրոցի փոխտնօրեն Ռեգինա Սիմոնյանը։
Հիշեցնենք՝ արդեն ավելի քան մեկ շաբաթ է, ինչ Ավշար գյուղի միջնակարգ դպրոցի դասապրոցեսը խաթարված է։ Արարատի մարզի Ավշար գյուղի դպրոցում իրավիճակը առայժմ մնում է լարված։ Մոտավորապես 500 աշակերտ այս պահին դասադուլ է իրականացնում։ Ուսուցիչները, աշակերտների ծնողները պահանջում են տնօրեն Հերմինե Անդրեասյանի հրաժարականը՝ նրան մեղադրելով կադրային խտրականության և անհարգալից վերաբերմունքի համար։

On 21 March, teachers and schoolchildren of the secondary school of Avshar village came to the government building, transmitted letters addressed to Premier Nikol Pashinyan and met with government officials with the demand for the resignation of the school’s Principal Hermine Andreasyan.
“Later, we went to the presidential residence where we met with one of the members of the President’s staff and transmitted letters. We were joined by parents, teachers and high school students,” the schoo’s vice-principal Regina Simonyan told NEWS.am.
Teachers and schoolchildren of the secondary school of Avshar village have been protesting for over a week now, and the situation remains tense. Nearly 500 schoolchildren are on a student strike. Teachers and the children’s parents demand Principal Hermine Andreasyan’s resignation, alleging that she discriminates specialists and is disrespectful.