92 տարեկանում մահացել է խորհրդային ճանաչված երգչուհի Վալենտինա Դվորյանինովան, հայտնում է «Ռոսիյսկայա գազետան»:
Գեղեցիկ եւ հոգեցունց սոպրանոյով օժտված երգչուհին ճանաչված եւ սիրելի էր խորհրդային էստրադայի տարիներին:
Հենց Վալենտինա Պետրովնան է 1964 թվականին ձայնագրել «Բարի գիշեր, փոքրիկներ» հեռուստահաղորդման հայտնի երգը, նրա ձայնի ներքո 12 տարի քնել են Խորհրդային Միության բոլոր երեխաներն իրենց հոգնած խաղալիքների հետ:
Երգչուհին 6 տարի եղել է Օլեգ Լունդստրեմի հանրահայտ նվագախմբի մենակատարը, ակտիվորեն համագործակցել է խորհրդային երգի դասականներ Յան Ֆրենկելի, Անդրեյ Պետրովի եւ Անդրեյ Էշպայի հետ:
Ընդմիշտ երգչուհու այցեքարտը մնացին «Կարմիր բռինչ», «Կարելիա», «Ինչպես ես ծառայում», «Լինախամարի» շլյագերները:
«Վալյան մահացել է մերձմոսկովյան մասնավոր ծերանոցներից մեկում, որտեղ վերջին շրջանում ապրում էր»,- պարբերականին ասել է երգչուհու երկար տարիների ընկերուհին՝ Օլգա Դիկտովիչը:
Վալենտինա Պետրովնան մենակ էր ապրում, նա երեխաներ չուներ: Սիրելի երգչուհին չուներ միլիոններ, սեփական բնակարան, նա ամբողջ կյանքում ապրել է կոմունալ բնակարանում:

На 92-м году ушла из жизни популярная советская певица Валентина Дворянинова, сообщает «Российская газета»
Обладательница красивого и душевного сопрано была популярна и любима во времена советской эстрады.
Именно Валентина Петровна первая в 1964 году записала знаменитую песню из телепередачи «Спокойной ночи малыши», под ее голос двенадцать лет засыпала вся детвора Советского Союза вместе с их усталыми игрушками.
Певица шесть лет была солисткой знаменитого оркестра Олега Лундстрема, активно сотрудничала с классиками советской песни Яном Френкелем, Андреем Петровым и Андреем Эшпаем.
Визитной карточкой артистки навсегда остались шлягеры «Калина красная», «Карелия», «Как тебе служится», «Линахамари».
«Валя умерла в одном из частных подмосковных пансионатов для пожилых людей, где она жила последнее время, - сказала «РГ» Ольга Диктович, многолетняя подруга певицы.
Валентина Петровна жила одна, детей у нее было. Не было у любимой певицы миллионов, собственной квартиры, всю жизнь она прожила в комнате коммунальной квартиры.