Մասիս քաղաքից այրվածքներով հոսպտալացված 12-ամյա աղջիկը կրկնակի հետազոտության կենթարկվի։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Ճառագայթային բժշկության եւ այրվածքների հանրապետական գիտական կենտրոնի Այրվածքաբանական բաժանմունքի վարիչ Կարինե Բաբայանը։
Մասնավորապես բժիշկները պատրաստվում են հետազոտել հիվանդի բրոնխները՝ շնչուղիները վիճակը գնահատելու համար։
Աղջկա վիճակը շարունակում է մնալ ծանր, նրան միացված է արհեստական շնչառության սարք։
Բաբայանը նշեց, որ հիվանդի վերքերն աստիճանաբար ապաքինվում են, սակայն կարևորն ըստ նրա՝ շնչուղիները վերականգնելն է։
Հիշեցնենք, որ մարտի 23-ին, Արարատի մարզի Մասիս քաղաքի կայարանի մոտակայքում այրվել է ավտոմեքենա, Ն.Մ.-ն (ծնված 2007թ.) այրվածքներով տեղափոխվել է Մասիսի ԲԿ, այնուհետեւ՝ Երեւան քաղաքի Ճառագայթային բժշկության եւ այրվածքաբանական գիտական կենտրոն:
Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ 12-ամյա աղջիկը եղբոր հետ ապրում էր «ՌԱՖ» ավտոմեքենայում։ Նրանք մշտական բնակության վայր չունեն։

12-летняя девочка из города Масис, госпитализированная с ожогами, подвергнется повторному обследованию. Об этом заявила в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заведующая ожоговым отделением Научного центра радиационной медицины и ожогов Карине Бабаян. Врачи, в частности, собираются обследовать бронхи больной, для оценки состояния дыхательных путей.
А ее состояние продолжает оставаться тяжелым, девочка подключена к системе искусственного дыхания.  Бабаян подчеркнула, что раны больной постепенно заживают, но главное - восстановить дыхательные пути. Напомним, что 23 марта близ железнодорожной станции   города Масис Араратской области загорелся автомобиль. Пострадавшая Н. М. (2007 года рождения) с ожогами была доставлена в медцентр Масиса, а затем – в Научный центр радиационной медицины и ожогов города Ереван.  Как сообщает Shamshyan.com, 12-летняя девочка вместе с братом проживала в автомобиле марки «РАФ». У них нет постоянного места жительства.