Ապրիլի 18-ին խորհրդարանականները քննարկել եւ քվեարկել են որոշման նախագիծը, որն առաջարկել էր «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը եւ նախաձեռնում էր ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանի հրաժարականը։ Նախագիծն արժանացել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հավանությանը։
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանն իրենց դիրքորոշումը բացատրել է նրանով, որ իրենք այդպես էլ նախարարից չեն ստացել իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները եւ նրա երեկվա ելույթը գնահատել են անբավարար։ «Մենք այդպես էլ չստացանք մեզ հետաքրքրող հարցերի պատասխանը։ Նա այդպես էլ չկարողացավ մեզ բացատրել, թե կոնկրետ քանի մարդ է ընկնում կրճատման տակ մի շարք նախարարությունների օպտիմալացման դեպքում, եւ ինչ կլինի նրանց հետ»,- ընդգծել է Մելքումյանը։
Ի վերջո, խորհրդարանական ընդդիմության նախաձեռնությունը չարժանացավ մեծամասնության հավանությանը։ Օրինագծին «կողմ» քվեարկեց 41, «դեմ»՝ 67 պատգամավոր։

Парламентарии 18 апреля обсудили и проголосовали по проекту решения, предложенному партией «Светлая Армения» и инициирующему отставку министра финансов Атома Джанджугазяна. Проект был поддержан депутатами от партии «Процветающая Армения».
Так, депутат от «Процветающей Армении» Микаел Мелкумян пояснил позицию тем, что они так и не получили от министра ответы на интересующие их вопросы и оценили его вчерашнее выступление как неудовлетворительное. «Мы так и не получили ответа на интересующие нас вопросы. Он так и не смог нам пояснить, сколько конкретно людей попадет под  сокращение в случае оптимизации ряда министерств, и что с ними будет», - подчеркнул Мелкумян.
В конечном итоге, инициатива парламентской оппозиции не получила поддержки большинства. «За» законопроект проголосовал – 41 парламентарий, а «против» – 67.