Իրավապահ մարմինները հայտնել են, որ ինչ-որ մեկը գողացել էր տրանսպորտի նախարարության Կալիֆոռնիայի դեպարտամենտից շտատիվը, այնուհետեւ վերգետնյա անցումից նետել այն Սակրամենտո ավտոճանապարհի վրա, հաղորդում է Associated Press.-ը:
Արդյունքում շտատիվն ընկել էր անցնող ֆուրգոնի վրա եւ վնասել մեքենայի ուղեւորի թոքը:
Ֆուրգոնի վարորդ Թիմ Պեյջը պատմել է KCRA-TV հեռուստաալիքին, որ նա առավոտյան երթեւեկում էր ավտոճանապարհին, երբ նրա ֆուրգոնի դիմապակու մեջ մխրճվել է կարմրադեղին շտատիվը:
Ֆուրգոնի ուղեւորը ողջ է մնացել, սակայն ստացել է բավականին ծանր մարմնական վնասվածքներ. կոտրվել են նրա կողերն ու մասամբ ծակվել է թոքը:
Ոստիկանությունում հայտնել են, որ 32-ամյա կասկածյալը ձերբակալվել է, եւ այժմ նրան սպառնում է մեղադրանք կանխամտածված սպանության համար:

Правоохранительные органы сообщили о том, что кто-то украл штатив из калифорнийского департамента Минтранса, а затем бросил его с надземного перехода на автостраду Сакраменто, сообщает Associated Press.
В результате штатив свалился на проезжавший фургон и проколол легкое пассажира автомобиля.
Водитель фургона Тим Пейдж рассказал телеканалу KCRA-TV, что он проезжал утром по автостраде, когда в лобовое стекло его фургона врезался красно-желтый штатив.
Пассажир фургона выжил, однако получил достаточно серьезные телесные повреждения: у него сломаны ребра и частично проколото легкое.
В полиции сообщили, что  32-летний подозреваемый в швырянии штатива арестован и теперь ему грозит обвинение в преднамеренном убийстве.