ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը 24 ժամում 24,8 մլն դոլար է հավաքել նախընտրական քարոզարշավի սկզբից, հաղորդում է AP-ը:
Տպավորիչ գումարի մասին  Twitter-ում հայտնել է Հանրապետական կուսակցության ղեկավար Ռոնն ՄքԴենիելը: Այդ գումարն առաջին 3 ամիսների ընթացքում Դեմոկրատական կուսակցության հավաքած գումարից ավելի շտ է:
Թրամփն արդեն հայտնել է, որ մարտի վերջին հավաքել է 48,7 մլն դոլար: Այդ շրջանում Հանրապետական ազգային կոմիտեն ստացել է հավելյալ 34,7 մլն դոլար, իսկ դեմոկրատական ազգային կոմիտեն՝ ընդամենը 7.5 մլն դոլար:

Президент США Дональд Трамп привлек $24,8 млн. менее чем за 24 часа после начала своей предвыборной кампании, передает AP.
Об этой впечатляющей сумме объявил в Твиттере председатель Республиканской партии Ронн МакДэниел.  Эта сумма намного выше той, которую удалось собрать кандидатам от Демократической партии в течение первых трех месяцев начала своих кампаний.
Трамп уже сообщил, что на конец марта удалось собрать  $ 48,7 млн, распределенных по трем комитетам, связанным с его кампанией. За тот же период Республиканский национальный комитет получил дополнительно $34,7 млн.