Մանվել Գրիգորյանի մերձավորների սրճարան չայցելելու կոչը կոռուպցիայի դեմ պայքարի դրսեւորում չէ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հուլիսի 24-ին ասել է Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը։
Նրա խոսքով՝ սրճարանի տարածքը ապօրինի ձեռք չի բերվել, բայց պայմանագրում կան կետեր, որոնք թույլ չեն տալիս  վերանայել դրանք կամ չեղարկել։ «Ինչ վերաբերում է այդ սրճարան չայցելելուն, ապա դա հրամայական բնույթ չուներ։ Քաղաքացիներն ազատ են գործելու այնպես, ինչպես ցանկանում են»,- նշել է նա։
NEWS.am-ի թղթակցի ճշգրտող հարցին, թե արդյոք նշված սրճարան չայցելելու կոչը կապված է Մանվել Գրիգորյանի անձի հետ, քաղաքապետը հավաստիացրել է, որ իր հայտարարությունները կապված են միայն քաղաքի շահերի հետ։ «Այն տարածքը, որտեղ գտնվում է սրճարանը, կարող է օգտագործվել ավելի մեծ օգուտով, քան ամիսը այն 25 հազար դրամից պակասը, որոնք Էջմիածինն ստանում է»,- ընդգծել է նա։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 3-ին Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը քաղաքացիներին կոչ էր արել չայցելել Հայաստանի խորհրդարանի նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի մերձավորների սրճարան։

Призыв не посещать кафе приближенных Манвела Григоряна не является проявлением борьбы с коррупцией. Об этом в беседе с журналистами 24 июля заявила мэр города Эчмиадзин Диана Гаспарян.
По ее словам, территория кафе не является незаконно приобретенной, однако в договоре есть положения, которые не позволяют пересмотреть их или отменить. «Что касается призыва не посещать данное кафе, то оно не имело императивного значения. Граждане вольны действовать так, как они хотят», - отметила она.
На уточняющий вопрос корреспондента Новости Армении – NEWS.am о том, связан ли призыв не посещать указанное кафе с личностью Манвела Григоряна, мэр заверила, что ее заявления связаны лишь с интересами города. «Та территория, на которой расположено кафе, может быть использована с большей пользой, чем менее 25 тысяч драмов в месяц, которые Эчмиадзин получает», - подчеркнула она.
Напомним, что 3 июня мэр Эчмиадзина Диана Гаспарян призвала граждан не посещать кафе приближенных бывшего депутата парламента Армении Манвела Григоряна.