Ստամբուլի միջազգային կինոփառատոնի շրջանակներում ապրիլի 12-ին տեղի կունենա ֆիլմերի պրեմիերա, որոնք նկարահանվել են «Հայաստան Թուրքիա» կինոպլատֆորմի շրջանակներում։
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է «Ոսկե Ծիրան» կինոփառատոնի մամուլի ծառայությունից, ընդհանուր առմամբ կցուցադրվի 5 ֆիլմ. Դիանա Քարդումյանի «Գալետա», Քանայ Օզդենի «Տիկնիկների Թատրոն», Գյուլենգյուլ Ալթինթաշի «Մի կորչեք երեխաներ», Արթուր Սուքիասյանի «Աղավնիների մասնագետ» եւ Գոհար Բաղդասարյանի «Հարեւաններ» ֆիլմերը։
Բոլոր կարճամետրաժ ֆիլմերն էլ ստեղծվել են «Ոսկե Ծիրան» եւ «Anadolu kultur» փառատոնների համատեղ ուժերով՝ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան աջակցությամբ:

Films shot within the framework of Armenia-Turkey film project will be first screened during the 30th Istanbul International Film Festival on April 12.
On the whole five films: “Galata” by Diana Kardumyan, “Puppet Theatre by Canay Ozden,  “Don’t Get Lost Children!” by Gulengul Altinas, “The Master of Doves” by Artur Sukiasyan and “Neighbours” by Gor Baghdasaryan will be presented, press service of Golden Apricot film festival informed Armenian News-NEWS.am.
ATCP provided production grants for eight short films by joint teams of filmmakers from Armenia and Turkey. This is made possible by the support of the U.S. Embassy in Armenia.