Դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի լիազորությունները կասեցվել են օրենքի ուժով։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնում են Բարձրագույն դատական խորհրդից։
Սույն թվականի հուլիսի 26-ին ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնակատարի կողմից Բարձրագույն դատական խորհուրդ է ներկայացվել միջնորդություն՝ երեք դրվագով Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի 314 հոդվածի 1-ին մասի (պաշտոնեական կեղծիք) հատկանիշներով քննվող քրեական գործով դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնություն տալու մասին։
Բարձրագույն դատական խորհուրդը, 2019 թվականի հուլիսի 26-ին քննելով միջնորդությունը, լսելով ինչպես ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Ա․ Հարությունյանին, այնպես էլ դատավոր Դ․ Գրիգորյանին, որոշել է ներկայացված միջնորդությունը երկու դրվագներով բավարարել, իսկ մեկով՝ մերժել։ Որոշումը հրապարակվել է 2019թ. հուլիսի 27-ին։ Ելնելով վերոգրյալից՝ օրենքի ուժով կասեցվել են նաև դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի լիազորությունները։

Полномочия судьи Давида Григоряна приостановлены в силу закона. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в Высшем судебном совете.
26 июля текущего года Генпрокуратура Армении подала в ВСС ходатайство о получении согласия для возбуждения уголовного преследования в отношении судьи Давида Григоряна по уголовному делу, возбужденному по части 1 статьи 314 УК Армении, в трех эпизодах.
ВСС, рассмотрев ходатайство, выслушав также заместителя генпрокурора Армении А.Арутюняна, а также судью Д.Григоряна, решил удовлетворить представленное ходатайство по двум эпизодам, а по третьему – отклонить. Исходя из этого, в силу закона приостановлены и полномочия судьи Давида Григоряна.