ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր՝ հուլիսի 31-ին, ընդունել է ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Բեդրիխ Կոպեցկուն:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Կոպեցկուն առաքելությունն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ: Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ երկու երկրների միջև առկա բարձր մակարդակի քաղաքական հարաբերություններին համահունչ ձևավորվել է արդյունավետ համագործակցություն նաև պաշտպանության բնագավառում, այդ թվում նաև՝ ռազմատեխնիկական ոլորտում: Ընդգծվել է, որ այս տարվա ապրիլին Երևանում երկու պետությունների պաշտպանության նախարարների կողմից ռազմատեխնիկական բնագավառում համագործակցության մասին համաձայնագրի ստորագրումից հետո առկա է մեծ ներուժ փոխգործակցության ոլորտներն ընդլայնելու համար:
Դեսպան Կոպեցկին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության և պաշտպանության ոլորտում համագործակցության բարձր գնահատականի համար և վստահեցրել, որ չեխական կողմը պատրաստ է շարունակել զարգացնել համագործակցությունը՝ երկու երկրների պաշտպանության նախարարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակներում:

Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan received today newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic to Armenia Bedřich Kopecký.
The defense minister congratulated Ambassador Kopecký on assuming the mission, wished him success and emphasized that there is great potential to expand the spheres of partnership following the signing of an agreement on cooperation in the military-technical sector by the defense ministers of Armenia and the Czech Republic in Yerevan in April of this year.
Ambassador Kopecký expressed gratitude for the cordial reception and the high appreciation of cooperation in the defense sector and assured that the Czech Republic is ready to continue enhancing the cooperation within the framework of the agreements reached between the defense ministers of the two countries.