Հայբիզնեսբանկը զգալիորեն բարելավել է անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի եւ վարկային գծերի պայմանները:
Բացի այն հանգամանքից, որ ավելացել է վարկի եւ վարկային գծերի առավելագույն գումարի շեմը՝ դառնալով ՀՀ դրամի համար 35,000,000, ԱՄՆ դոլարի եւ Եվրոի համար 70,000 համապատասխան, Բանկը նաեւ ներդրել է «Վարկային արձակուրդ» գաղափարը, համաձայն որի հաճախորդները հնարավորություն կստանան վարկի մարման ժամանակահատվածում, տարին երկու անգամ՝ մինչեւ երկու ամիս ժամկետով (ընդհանուր վարկի գործողության ընթացքում չգերազանցելով գումարային 10 ամիսը) չիրականցնել վարկի մայր գումարի մարումը, որի ընթացքում կվճարվեն միայն հաշվեգրված տոկոսները, իսկ այդ ամիսների գծով նախատեսված վարկի գումարի մարումները հավասարաչափ բաշխվում են վարկի մնացած ժամկետի վրա:
Ինչպես նշել են Բանկում նման պայմանների բարելավումը զգալի դրական ազդեցություն կունենա տվյալ սեգմենտի հաճախորդների համար:

Армбизнесбанк значительно улучшил условия кредитов и кредитных линий выдаваемых под залог недвижимости.
Как сообщает пресс-служба Армбизнесбанка, помимо того, что увеличился порог максимальной суммы кредита и кредитных линий до 35.000.000 драмов или в валютном эквиваленте соответственно, Банк также внедрил идею «кредитного отпуска», согласно которой клиенты получат возможность в период погашения кредита два раза в год, сроком до двух месяцев (в течение действия срока кредита, не превышая 10 месяцев) не осуществлять погашение основной суммы кредита, в течение которого будут выплачиваться только начисленные проценты, а данная сумма кредита, предусмотренной по части этих месяцев, равномерно распределяется на оставшийся срок кредита. Как отметили в банке, улучшение и оптимизация данных условий окажет положительное влияние на клиентов данного сегмента. Условия вступают в силу с 21.08.2019 года.