Հայբիզնեսբանկը զգալիորեն բարելավել է անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի եւ վարկային գծերի պայմանները:
Բացի այն հանգամանքից, որ ավելացել է վարկի եւ վարկային գծերի առավելագույն գումարի շեմը՝ դառնալով ՀՀ դրամի համար 35,000,000, ԱՄՆ դոլարի եւ Եվրոի համար 70,000 համապատասխան, Բանկը նաեւ ներդրել է «Վարկային արձակուրդ» գաղափարը, համաձայն որի հաճախորդները հնարավորություն կստանան վարկի մարման ժամանակահատվածում, տարին երկու անգամ՝ մինչեւ երկու ամիս ժամկետով (ընդհանուր վարկի գործողության ընթացքում չգերազանցելով գումարային 10 ամիսը) չիրականցնել վարկի մայր գումարի մարումը, որի ընթացքում կվճարվեն միայն հաշվեգրված տոկոսները, իսկ այդ ամիսների գծով նախատեսված վարկի գումարի մարումները հավասարաչափ բաշխվում են վարկի մնացած ժամկետի վրա:
Ինչպես նշել են Բանկում նման պայմանների բարելավումը զգալի դրական ազդեցություն կունենա տվյալ սեգմենտի հաճախորդների համար:

Armbusinessbank has significantly improved the T&Cs for loans and credit lines in Armenian drams and US dollars under security of real estate.
In addition to the fact that the threshold amount of loans and credit lines has increased to 35,000,000 for Armenian drams or foreign currency equivalent  respectively, the Bank has also introduced the idea of “credit leave”, according to which over the repayment period customers will have the opportunity not to repay the principal  twice a year, for a period of up to two months (over the loan term not exceeding 10 months), during which only accrued interest will be paid, and loan repayment amounts for those months shall be distributed evenly over the remaining term of loan.
The improvement and optimization of these terms and conditions, as it was noted in the bank, will have a positive impact on the customers of this segment.