Բրիտանացի արքայազն Էնդրյուն հերքել է ֆինանսիստ եւ իր ընկեր Ջեֆրի Էփշտեյնի սեքսուալ հանցագործություններին իր ներգրավվածության մասին ենթադրությունները, հաղորդում է AP-ն:
Բուքինհեմյան պալատի կողմից հրապարակված արքայազնի հայտարարությունում նշվում է, որ նա ցնցված է եղել Ջեֆրի Էփշտեյնի ենթադրյալ հանցագործությունների մասին լուրերից:
«Նորին Թագավորական մեծությունը ցավում է ցանկացած մարդու շահագործման համար, եւ ենթադրությունը, որ նա կարող էր նպաստել դրան, մասնակցել կամ խրախուսել նման պահվածքը, զզվելի է»:
Հայտարարությունը հրապարակվել է այն բանից հետո, երբ «Mail on Sunday»  թեթրը ստացել էր տեսանյութ, որում Էնդրյուն Նյու Յորքում Էփշտեյնի տանը երիտասարդ կնոջը ձեռքով հրաժեշտ է անում: Տեսանյութը նկարահանվել էր 2008-ին  անչափահասի հետ մարմնավաճառության մեջ ներգրավման համար Էփշտեյնին քննադատելուց  հետո:
66-ամյա Էփշտեյնը օգոստոսի 11-ին դաշնային բանտում ինքնասպանություն էր գործել՝  սպասելով  սեռական առեւտրի մեղադրանքով դատավարությանը:

British Prince Andrew has rejected assumptions about his involvement in the sex crimes of financier and friend Jeffrey Epstein, AP reported
The Prince’s statement, published by Buckingham Palace, said he “has been appalled by the recent reports of Jeffrey Epstein’s alleged crimes. His Royal Highness deplores the exploitation of any human being and the suggestion he would condone, participate in or encourage any such behavior is abhorrent.”
The statement was released after The Mail on Sunday received a video in which Andrew at Epstein’s house in New York waved goodbye to a young woman. The video was recorded after Epstein was convicted in 2008 for being involved in prostitution with a minor.
Epstein, 66, committed suicide on August 11 in federal prison, pending trial on charges of sex trafficking.