Տանզանիայի խոշորագույն քաղաքի նահանգապետը ցանկանում է ստեղծել ամուսնացած տղամարդկանց տվյալների բազա, որպեսզի կանայք ապահովագրվեն խաբված լինելու նվաստացումից: FoxNews-ը հայտնում է, որ Դար էս Սալամի նահանգապետ Փոլ Մաքոնդան հայտարարել է, թե կանայք իրեն հաճախ են բողոքում, որ տղամարդիկ խաբում են ամուսնության խոստումներով:
«Մեր գլխավոր նպատակն այն է, որ մեղմենք այդ կանանց ցավը, որոնք տուժում են նման խարդախների պատճառով: Որպես նահանգապետ՝ ես ցավ եմ ապրում կանանց ղեկավարելիս, որոնք դառնացած են ու վշտացած»,- ասել է Մաքոնդան, հայտնում է The Daily Telegraph-ը:
Նրա խոսքով՝ սրա հետ կապված ստեղծվելու է ամուսնացած տղամարդկանց տվյալների բազա, որ յուրաքանչյուր կին կարողանա ստուգել՝ սիրեցյալը խաբում է, թե ոչ:

Губернатор крупнейшего города Танзании хочет создать базу данных женатых мужчин, что обезопасить женщины от унижения быть обманутыми. Как сообщает FoxNews, губенатор Дар-эс-Салама Пол Маконда заявил, что женщины часто жалуются ему на то, что мужчины обманывают их обещаниями женитьбы.
«Наша главная цель состоит в том, чтобы облегчить боль  этих женщин, которые страдают от этих мошенников. Как губернатор, мне больно руководить женщинами, которые расстроены и убиты горем», - сказала Маконда, сообщает The Daily Telegraph.
По его словам, в связи с этим будет создана база данных женатых мужчин, чтобы каждая женщина могла проверить врет ли ее возлюбленный.