Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ II-ը զրկվել է Բուքինգեմյան պալատում տեղակայված անձնական բարից սպասարկող անձնակազմի հարբեցողության պատճառով, գրում է Daily Star-ը, փոխանցում է Lenta-ն:
Թագուհու մամուլի ծառայության նախկին աշխատակից Դիք Արբիտերի խոսքով՝ պալատի աշխատակիցները բարում շատ ժամանակ էին անցկացնում, դրանից հետո որոշում է ընդունվել փակել բարը:
Չնայած այն խոսակցություններին, թե Եղիսաբեթ II-ի մոտ երբեք կանխիկ գումար չի լինում, պալատում նրա համար Coutts ֆինանսական կազմակերպության բանկոմատ է տեղադրվել: Սակայն չի նշվում՝ արդյոք թագուհին բանկոմատից գումար է կանխիկացրել:
Բացի այդ, պալատում շտապ վիրահատությունների համար նախատեսված վիրահատական կաբինետներ կան:
Հունիսին հաղորդվել է, որ Եղիսաբեթ II-ը լքել է պալատն առնետների գրոհի պատճառով: Մասնավորապես, առնետներ են նկատվել խոհանոցում: Նստավայրի աշխատակազմին հանձնարարվել է կանխել առնետների տարածումը՝ փակելով կաբինետների դռներն ու վերացնելով փշրանքները:
Բուքինգեմյան պալատը հիմնվել է 1703 թ., այն ունի 775 սենյակ, 52 ննջարան եւ 78 լոգասենյակ: Պալատը պաշտոնապես ղեկավարվում է բրիտանական թագավորական ընտանիքի 188 անդամների կողմից: Ամռանը պալատ են այցելում մոտ 50 հազար հյուրեր, որոնք մասնակցում են թագավորական այգում անցկացվող ընդունելություններին:

Королева Великобритании Елизавета II лишилась собственного бара, который был расположен в Букингемском дворце, из-за пьянства обслуживающего персонала резиденции. Об этом пишет Daily Star со ссылкой на шоу «Секреты королевских дворцов», передает Lenta.
По словам бывшего сотрудника пресс-службы королевы Дика Арбитера, сотрудники дворца проводили в баре много времени, после чего было принято решение его закрыть.
Несмотря на слухи о том, что Елизавета II никогда не носит с собой наличных денег, специально для нее во дворце был установлен банкомат финансовой организации Coutts, пишет издание. Однако не уточняется, снимала ли монарх когда-либо наличные.
Кроме того, в резиденции есть хирургический кабинет для срочных операций.
В июне сообщалось, что Елизавета II покинула дворец из-за нашествия крыс. В частности, грызунов заметили на кухне. В здание вызвали специалистов по борьбе с вредителями. Персоналу монаршей резиденции провели инструктаж и объяснили, как предотвратить распространение крыс: необходимо закрывать дверцы шкафов и убирать крошки.
Букингемский дворец был построен в 1703 году. В нем 775 комнат, 52 спальни и 78 ванных комнат. Дворцом официально управляют 188 членов британской королевской семьи. Летом дворец посещают около 50 тысяч гостей, которые принимают участие в приемах в королевском саду, где есть озеро и водопады.