Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ սեպտեմբերի 19-ին, ընդունել է «HSBC International» Եվրոպայի զարգացման գծով տնօրեն Քրիստոֆեր Դեվիսին: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հանդիպմանը ներկա էին «HSBC Բանկ Հայաստան»-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Փոլ Էդգարը և «HSBC Բանկ Հայաստան»-ի գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ Արամ Փինաջյանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը կարևորում է HSBC բանկի հետ արդյունավետ համագործակցությունը և HSBC-ի՝ որպես Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատար ներկայացուցիչներից մեկի ներդրումը մեր երկրում բանկային մենեջմենթի մշակույթի զարգացման գործում:
«HSBC International» Եվրոպայի զարգացման գծով տնօրենը գոհունակություն է հայտնել բանկի՝ Հայաստանում ծավալած գործունեությունից, ՀՀ կառավարության և ՀՀ կենտրոնական բանկի հետ համագործակցությունից և նշել, որ HSBC-ն հետաքրքրված է մեր երկրում գործունեությունն ու ծրագրերն ընդլայնելու հարցում:
Հանդիպմանը քննարկվել են համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է ՀՀ տնտեսության զարգացմանը միտված բարեփոխումները և նշել, որ կառավարության առաջնահերթություններից է Հայաստանը տեխնոլոգիական երկիր դարձնելը: Այս համատեքստում հեռանկարային կարող է լինել նաև տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ HSBC-ն հուսալի գործընկեր է, և կառավարությունը պատրաստ է քննարկել Հայաստանում բանկի ներկայացվածության ընդլայնման և համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:

Prime Minister Nikol Pashinyan today received HSBC Bank Executive Director for Europe and Africa Christopher Davis, as reported the Department of Information and Public Relations of the Government of Armenia.
The meeting was attended by CEO of HSBC Bank Armenia Paul Edgar and Deputy CEO of HSBC Bank Armenia Aram Pinajyan.
Greeting the guests, the Prime Minister stated that the Armenian government attaches importance to the fruitful cooperation with HSBC and the contributions of HSBC to the development of a culture of bank management in Armenia as one of the leading representatives in Armenia’s banking system.
Christopher Davis expressed satisfaction with HSBC’s activities in Armenia and the cooperation with the Government and Central Bank of Armenia and stated that HSBC is interested in the expansion of programs and activities in the country.
Issues related to the development of cooperation were on the agenda. Nikol Pashinyan presented the reforms targeted at Armenia’s economic development and stated that turning Armenia into a technological country is one of the government’s priorities. He added that cooperation in the field of technologies can also be prospective in this context. Pashinyan noted that HSBC is a reliable partner and that the government is ready to consider the opportunities for expansion of the Bank’s presence in Armenia and implementation of joint programs.