Նոյեմբերի 27-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Արեւելյան հարեւանության եւ ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացման հարցերով տնօրեն Լոուրենս Մերեդիթին։ Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինը: Տիգրան Ավինյանը բարձր է գնահատել ԵՄ հետ հաստատված սերտ համագործակցությունը եւ կարեւորել բոլոր ուղղություններով Միության հետ հարաբերությունների զարգացումը։ Լոուրենս Մերեդիթը նշել է, որ ԵՄ-ն շարունակելու է աջակցությունը Հայաստանի կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին։
Հյուրերի խնդրանքով փոխվարչապետը խոսել է բարեփոխումների առավել կարեւոր ուղղությունների եւ առկա հնարավորությունների ու մարտահրավերների մասին։
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում ներդրումների խթանմանը։ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ 2020թ-ին Եվրոպայում նախատեսվում է անցկացնել «ԵՄ-Հայաստան ներդրումային համաժողով»։
Կողմերը քննարկել են կրթության, արդարադատության, էներգետիկ արդյունավետության, թվայնացման, հանրային կառավարման բարեփոխումների ոլորտներին վերաբերող մի շարք հարցեր:

On November 27, Deputy Prime Minister Tigran Avinyan received Lawrence Meredith, Director for Neighbourhood East and Institution Building at the European Commission, together with the Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Andrea Wiktorin.
Avinyan highly appreciated the close cooperation established between Armenia and the EU, and attached importance to the development of relations with the union.
Meredith noted that the EU will continue to assist in the reforms being implemented by the Armenian government.
At the guests' request, the Deputy Prime Minister spoke about the most important directions of these reforms, and the opportunities and challenges that exist.
They also touched upon the promotion of investments in Armenia. In this connection, Tigran Avinyan noted that an EU-Armenia Investment Forum was planned be held in Europe in 2020.