Աբու- Դաբիի թագաժառանգը երբևէ չի այցելել Հայաստան։ Այս մասին տեղեկանում ենք Armenpress.am-ից։
ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը նշել էր, որ հեղափոխությունից հետո իր հրավերով Հայաստան են եկել Աբու Դաբիի թագաժառանգն ու Արաբական Միացյալ Էմիրությունների «Ռոտանա» հյուրանոցային ցանցի սեփականատերը, որոնք ցանկություն են հայտնել Հայաստանում ներդրումներ կատարել, սակայն Երևանի քաղաքապետի ու Երևանի գլխավոր ճարտարապետի հետ հանդիպումը հաջող չի անցել: Պատգամավորի խոսքերով՝ վերջինս անձամբ էր խոսել Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ հանդիպման կազմակերպման համար։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրեսը» վկայակոչելով Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնի համացանցային կայքը, Հայաստանում՝ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դեսպանատան փոխանցմամբ՝ Աբու Դաբիի թագաժառանգ, ԱՄԷ Զինված ուժերի գլխավոր հրամանատարի տեղակալ շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանը երբևէ չի այցելել Հայաստան։
2019 թվականի ամռանը Հայատան է ժամանել ԱՄԷ-ի նախագահի որդին` շեյխ Սուլտան բին Խալիֆա Ալ-Նահյանը, որը, սակայն, չի հանդիսանում Աբու Դաբիի թագաժառանգը։ ԱՄԷ դեսպանությունից «Տեղեկատվության ստուգման կենտրոնին» հայտնել են, որ նախագահի որդին Հայասատան եկել է բիզնես այցով և իրենք պաշտոնական որևէ հանդիպում չեն կազմակերպել։
Թագաժառանգի՝ Հայաստանում երբևէ չլինելու հանգամանքը հաստատում են նաև Արտաքին գործերի նախարարությունից։

The Crown Prince of Abu Dhabi has never visited Armenia, as reported on Armenpress.am.
Leader of Prosperous Armenia Party Gagik Tsarukyan had stated that, after the revolution in Armenia, at his invitation, the Crown Prince of Abu Dhabi and the owner of Rotana Hotels of the United Arab Emirates came to Armenia with the desire to make investments in the country, but their meeting with the mayor of Yerevan and the city’s chief architect was unsuccessful. According to the deputy, he had personally talked to Nikol Pashinyan to organize the meeting.
As reports Armenpress, citing the website of the Center for Verification of Information, according to the Embassy of the United Arab Emirates in Armenia, Crown Prince of Abu Dhabi, Deputy Supreme Commander of the United Arab Emirates Armed Forces Sheikh Mohammad bin Zayed Al Nahyan has never visited Armenia.
In the summer of 2019, Sheikh Sultan bin Khalifa Al Nahyan, son of the President of the United Arab Emirates, visited Armenia, but he is not the Crown Prince of Abu Dhabi. The Embassy of the United Arab Emirates informed the Center for Verification of Information that the President’s son was in Armenia on a business visit and no official meeting was organized.
The Ministry of Foreign Affairs of Armenia also confirms the fact that the Crown Prince never visited Armenia.