Հայաստանում կան բժիշկներ, դպրոցների տնօրեններ, ոստիկաններ, պետական ծառայողներ, լրագրողներ, որոնք աշխատել են Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության պատգամավորների հետ: Եթե դա այդպես լիներ, բացառությամբ մարդկանց, որոնք ՀՀԿ-ի հետ ոչ մի կապ չեն ունեցել, մենք ստիպված պետք է լինեինք Հայաստանից վտարել բոլոր նրանց, ովքեր նրանց հետ թեկուզ ինչ-որ կերպ կապված են եղել: Այս մասին փետրվարի 14-ին ԱԺ-ում ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» դաշինքից փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ինչ պատճառով են իշխանությունները ցանկանում ազատվել Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանից, ընդ որում՝ անտեսելով գլխավոր դատախազին եւ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահին, որոնք նույնպես աշխատել են Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կառավարման օրոք եւ քննադատության են ենթարկվել գործող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից:
Սիմոնյանը կրկին նշեց, որ Հայաստանում ոչ մի քաղաքական վենդետա չկա: «Եթե զուգահեռներ անցկացնենք Հրայր Թովմասյանի եւ դատախազի միջեւ, ապա Հրայր Թովմասյանի դեմ քրեական գործ կա:  Նա քաղաքականացված անձ է չքաղաքականացված կառույցում: Եկեք ճանճերին առանձնացնենք կոտլետներից եւ փորձենք հասկանալ, թե խոսքն ինչի մասին է»,- ասաց Սիմոնյանը:
Խոսելով ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի մասին՝ ԱԺ փոխխոսնակը նշեց, որ այն տարիներին, երբ գործող իշխանությունն ընդդիմություն էր, ընտրությունների ժամանակ իրենք դժգոհություն են հայտնել միայն այն կապակցությամբ, որ իրենց պարզապես մարդիկ չեն բավականացրել 2000 ընտրական տեղամասերում իրենց ներկայությունն ապահովելու համար:

В Армении есть врачи, директора школ, полицейские, государственные служащие, журналисты, которые работали с депутатами от Республиканской партии Армении. Если бы это было так, то за исключением людей, которые не имели никакого отношения с РПА, нам бы пришлось изгнать из Армении всех тех, кто хоть как-то был с ними связан. Об этом на традиционных брифингах в Национальном Собрании Армении заявила 14 февраля вице-спикер парламента от правящего блока «Мой шаг» Ален Симонян, отвечая на вопрос о том, по какой причине власти хотят избавиться от председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна, игнорируя при этом генерального прокурора и председателя Центральной избирательной комиссии, которые также работали при правлении Республиканской партии Армении и подвергались критике со стороны действующего премьер-министра Никола Пашиняна.
Симонян вновь отметил, что никакой политической вендетты в Армении нет. «Если провести параллели между Грайром Товмасяном и прокурором, то в отношении Грайра Товмасяна есть уголовное дело. Он политизированный человек в не политизированной структуре. Давайте отделять мух от котлет, и попробуем понять, о чем идет речь», - сказал Симонян. Говоря же о председателе ЦИК Тигране Мукучяне, вице-спикер НС заявил, что в те годы, когда действующая власть была в оппозиции, в ходе выборов они высказывали недовольство лишь относительно того, что у них попросту не хватало людей, чтобы обеспечить свое присутствие в 2000 избирательных участках.