Փետրվարի 14-ին` ժամը 19:30-ի սահմաններում N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հայտնաբերվել է մարտական հերթապահության ընդգրկված զինծառայող, լեյտենանտ Հայկ Ներսեսի Ասրյանը՝ ճակատի շրջանում ստացած մահացու հրազենային վնասվածքով: Այս մասին Հայտնում է ՀՀ ՔԿ-ն:
Դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննություն ապահովելու համար:

На боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части 14 февраля в 19:30 было обнаружено тело несущего боевое дежурство военнослужащего, лейтенанта Айка Асряна со смертельным огнестрельным ранением в области лба.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Следственного комитета республики, по данному факту в Первом гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110 УК, ведется предварительное следствие. Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия для обеспечения многостороннего, полноценного и объективного расследования инцидента.