Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Արմեն Սմբատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ տեղեկացնելով, որ ապրիլի 5-ին նախատեսված հանրաքվեին «Ոչ» քարոզչական կողմ գրանցելու դիմում են ստացել։
«Այսօր առավոտյան ժամը 9:13-ին ԿԸՀ-ն «Ոչ» քարոզչական կողմ գրանցվելու դիմում է ստացել»,-գրել է ԿԸՀ քարտուղարը։
Ավելի վաղ «Ոչ» քարոզչական կողմ դառնալու մասին հայտարարել էր «Իրավական ուղի» հասարակական կազմակերպության ղեկավար Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա նշել էր, որ նախաձեռնությանը միացել է 61 իրավաբան եւ ներկայացրել էր իրենց նախաձեռնող խմբի առաջին տասնյակը:

YEREVAN. – Armen Smbatyan, Secretary of the Central Electoral Commission of Armenia, made a post on Facebook announcing that they had received an application this morning to register a "No" campaign side for the April 5 referendum on constitutional amendments.
Earlier, Ruben Melikyan, co-founder of the Path of Law NGO, had announced about becoming a "No" campaign side in the referendum. He had noted that 61 lawyers had joined this initiative, and he had presented the top ten names of their respective initiative group.