Ազգային ժողովը ճիշտ է վարվել, երբ կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով է ստեղծել: Այս մասին այսօր Հայաստանի Դատական օրենսգրքում եւ հարակից օրենքներում բարեփոխումների մասին թեմայով լսումների ընթացքում հայտարարեց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը:
Նախարարի գնահատմամբ՝ դա ճիշտ քաղաքական որոշում էր, քանի որ տվյալ հանձնաժողովի ձեւավորումը շատ կարեւոր էր: «Մենք հայտարարագրերի վերլուծության արդյունավետ համակարգ ենք ներդրել: Ֆինանսական տվյալների մատչելիությունը որոշակի առումով ավելացել է»,- հայտնեց Բադասյանը:
Նա նաեւ հիշեցրեց, որ ներդրվել է իրավիճակային հայտարարագիր պահանջելու ինստիտուտը, ինչպես նաեւ սահմանվել է կոռուպցիոն հանցագործությունների ցանկը: Նախարարը վստահեցրեց, որ դատավորների դիսցիպլինար պատժի գործընթացը կատարելագործվել է:

YEREVAN. – The National Assembly has done well when it has set up a corruption prevention committee. Minister of Justice Rustam Badasyan stated this during today's parliamentary hearings on reforms in Armenia’s Judicial Code and related laws.
According to the Minister, it was a right political decision, as the formation of this committee was very important. "We have introduced an effective system for analyzing declarations," Badasyan said. "The accessibility of financial data has increased to some extent."
He also reminded that the institute for demanding a situational declaration has been introduced, and a list of corruption crimes has been established. The minister assured that the disciplinary penalty procedure for Armenia’s judges was improved.