Հայաստանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն ու դեսպանության ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկը մարտի 10–ին այցելել են ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան: Հյուրերին ընդունել է համալսարանի պետ, գնդապետ Խաչատուր Խաչատրյանը:
Ինչպես NEWS.am–ը տեղեկանում է Պաշտանության նախարարության մամուլի ծառայությունիվ, ՌԴ դեսպանը և ռազմական կցորդը շրջել են ռազմաուսումնական հաստատությունում, ծանոթացել ռազմական համալսարանի  ուսումնական ծրագրերին և կրթական պայմաններին:
Համալսարանի դասախոսական կազմի և կուրսանտների հետ հանդիպման ընթացքում Սերգեյ Կոպիրկինը ներկայացրել է ՌԴ արտաքին քաղաքականության ուղենիշները, Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում տիրող իրավիճակը, պատասխանել ունկնդիրների հարցերին:

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to Armenia Sergey Kopirkin and military and military air attaché of the Embassy of the Russian Federation in Armenia, Colonel Andrey Grishchuk yesterday visited the Vazgen Sargsyan Military University of the Ministry of Defense of Armenia where they were received by head of the University, Colonel Khachatur Khachatryan.
As reported the press service of the Ministry of Defense, the Ambassador and the military attaché toured the military education institution and were introduced to the educational programs and conditions.
During the meeting with the University’s professors and cadets, Sergey Kopirkin presented the guidelines of of Russia’s foreign policy and the current state of affairs in the Syrian Arab Republic and answered questions from the attendees.