Թուրքիան, անցյալ տարվա արդյունքներով, առաջին անգամ ներառվել է ռուսական զենքի խոշոր ներկրողների հնգյակում, հայտնել է ՌԴ ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրեն Դմիտրի Շուգաեւը, տեղեկացնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Առաջին անգամ Թուրքիան անցյալ տարի ներառվել է ռուսական զենքի խոշորագույն ներկրողների հնգյակում։ 2019թ․ կնքվել է ընդհանուր 17 մլրդ դոլարի պայմանագիր»,- ասել է Շուգաեւը։
Ներկայում, Թուրքիայից բացի, ռուսական զենքի խոշորագույն ներկրողներն են Հնդկաստանը, Չինաստանը եւ Եգիպտոսը։ Հինգերորդ երկիրը պաշտոնապես չի նշվում։

Турция по итогам минувшего года впервые вошла в пятерку крупнейших импортеров российского оружия, сообщил директор Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству РФ Дмитрий Шугаев, передает РИА Новости.
«Впервые Турция вошла в пятерку крупнейших импортеров оружия в прошлом году. Всего в 2019 году было заключено контрактов на 17 миллиардов долларов», - сказал Шугаев.
Крупнейшими импортерами российского оружия, кроме Турции, в настоящее время являются Индия, Китай и Египет. Пятая из этих стран официально не называется.