ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ողջամիտ ժամկետում կվերադարձնի ամերիկյան զինվորականներին Աֆղանստանից, ընդ որում՝ կոնկրետ ամսաթիվ չնշելով: Այս մասին նա հայտնել է Սպիտակ տանը լրագրողներին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Բոլորը գիտեն, որ մենք կրճատում ենք ներկայությունը մինչեւ 8 հազար զինվորական: Մենք կապի մեջ ենք թալիբների հետ, Աֆղանստանի նախագահի հետ: Մենք այնտեղ ոչ թե որպես զինվորներ ենք աշխատում, այլ՝ որպես ոստիկանություն: Կարծում եմ, որ արդեն բավական է»,- ասել է Թրամփը:
«Ես [կոնկրետ ժամկետներ] չունեմ, [մենք կգնանք], երբ անհրաժեշտ կլինի»,- հավելել է Թրամփը: Միեւնույն ժամանակ, ԱՄՆ նախագահը նշել է, որ զիվորականները կարող են վերադառնալ ցանկացած պահի:

Президент США Дональд Трамп заявил, что вернет американских военнослужащих из Афганистана в разумные сроки, при этом не уточнив дату. Об этом он сообщил журналистам в Белом доме, передает ТАСС.
«Все знают, что мы сокращаем присутствие до 8 тыс. военнослужащих. Мы находимся в контакте с «Талибаном», с президентом Афганистана. Мы работаем там не как солдаты, а как полиция. Думаю, уже достаточно», - сказал Трамп.
«У меня нет [конкретных сроков], [мы уйдем] тогда, когда понадобится», - добавил Трамп. В то же время президент США отметил, что войска могут вернуться в любой момент.