Հունիսի 29-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի տեսակոնֆերանսը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), ինչպես նաեւ ԵԱՀԿ գործող նախագահ Անջեյ Կասպրշիկի անձնական ներկայացուցչի հետ։
Ինչպես հաղորդում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը, Հայաստանի արտգործնախարարը եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող մի շարք հարցեր։
Զրույցի ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հունիսի 30-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների միջեւ տեսակոնֆերանս անցկացնելու մասին:

Двадцать девятого июня состоялась видеоконференция министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым (Россия), Стефаном Висконти (Франция), Эндрю Шофером (США), а также личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
Как сообщает пресс-служба МИД, министр иностранных дел Армении и сопредседатели Минской группы ОБСЕ обсудили круг вопросов, касающихся процесса мирного урегулирования нагорно-карабахской проблемы.
В ходе беседы была достигнута договоренность о проведении 30 июня при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ видеоконференции между главами МИД Армении и Азербайджана.