Covid 19-ով մինչեւ այս համավարակը Հայաստանում նույնպես որեւէ մեկը չի զբաղվել։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 8-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը՝ անդրառնալով «France Arménie» ամսագրի հուլիսյան համարում ուշագրավ հոդվածին, որտեղ նշվում է, որ Ֆրանսիայից Հայաստան եկած 7 բժիշկներից 5-ը կորոնավիրուս երբեւէ չի բուժել, բացի այդ՝ նրանց այցը ֆրանսիական կառավարության հետ համաձայնեցված չի եղել։
«Ես տեղյակ չեմ՝ ինչ սկզբունքով են բժիշկները հրավիրվել, համապատասխան գերատեսչությունը պետք է ներկայացնի, բայց ինչ վերաբերում է՝ երբեւէ կորոնավիրուսի առնությամբ գործունեություն չծավալելուն՝ պետք է հասկանալ, թե այս երբեւէն ինչ է նշանակում, որովհետեւ Covid-ով մինչեւ այս համավարակը Հայաստանում նույնպես որեւէ մեկը չի զբաղվել։ Ես չգիտեմ՝ ինչ ժամանակահատվածի մասին է խոսքը, հոդվածին էլ ծանոթ չեմ»,- ասաց նա։

YEREVAN. – No one also in Armenia has dealt with COVID-19 before this pandemic. Lilit Makunts, the leader of the majority My Step faction in the National Assembly of Armenia, said this in a conversation with journalists Wednesday, referring to the France Armenie magazine article where it is mentioned that 5 out of the 7 doctors who came to Armenia from France have never treated the coronavirus, and their visit to Armenia has not been agreed with the French government.
"I don't know on what principle the doctors were invited; the relevant department must submit [that information]. But as for never doing anything related to the coronavirus, we need to understand what this 'never' means because no one also in Armenia has dealt with COVID before this pandemic. I don't know what timeframe it is about; I’m not familiar with the article either," she said.