ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ծաղրել է իր դեմոկրատ մրցակից Զո Բայդենին դիմակ կրելու համար, հայտնում է The Hill-ը:
«Նրան դուր է գալիս դիմակը, եւ դա նորմալ է»,- ասել է Թրամփը Պիտսբուրգում կայացած հանրահավաքին: «Անկեղծ ասած, ինչու՞ է նա, սատանան տանի, ծախսել այդ ամբողջ գումարը պլաստիկ վիրահատությունների վրա, եթե դեմքը ծածկում է դիմակով»:
Մեկ շաբաթ անց` սեպտեմբերի 29-ին, Քլիվլենդում տեղի կունենա Թրամփ-Բայդեն առաջին դեբատը:
«Ես անհամբեր սպասում եմ Թրամփի հետ դեբատների բեմ դուրս գալու եւ նրան պատասխանատվության ենթարկելու հնարավորությանը: Կարծում եմ` ես գիտեմ, թե ինչպես պետք է վարվել խուլիգանների հետ»,- ասել է Բայդենը քարոզարշավի համար դրամահավաքի միջոցառման ժամանակ:

President Trump mocked Democratic nominee Joe Biden’s appearance and use of a face mask on Tuesday as the first presidential debate draws nearer, The Hill reports.
His comments come a week before Trump and Biden will debate in Cleveland on Sept. 29. The Trump campaign has repeatedly attacked Biden’s cognition, dubbing him “Sleepy Joe” early on.
“I’m looking forward to getting on the debate stage with Trump and holding him accountable. I think I know how to handle bullies — we’ll find out,” Biden said at a campaign fundraiser last week.