ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման Twitter-ում հրապարակել է իր հեռախոսահամարը եւ խնդրել ամերիկացիներին իրեն SMS հաղորդագրություններ ուղարկել առաջիկա նախագահական ընտրությունների ծրագրերի վերաբերյալ, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Եկեք մի նոր բան փորձենք: Եթե դուք Միացյալ Նահանգներում եք, ինձ ուղարկեք տեքստային հաղորդագրություն 773-365-9687 հեռախոսահամարով»,- ասվում է գրառման մեջ:
Քաղաքական գործիչը ամերիկացիներին խնդրել է պատմել, թե ինչպես են նրանց գործերը, ինչ են մտածում եւ «ինչպես են պատրաստվում քվեարկել այս տարի»:
Օբաման նշել է, որ ինքը ժամանակ առ ժամանակ «կապի մեջ կլինի» եւ խոստացել է հաղորդակից դարձնել առաջիկա քվեարկության վերաբերյալ իր մտքերին:
ԱՄՆ նախագահական ընտրությունները նշանակված են նոյեմբերի 3-ին, իսկ մի քանի նահանգներում վաղաժամ քվեարկությունն արդեն սկսվել է: Երկրի ներկայիս ղեկավար Դոնալդ Թրամփը առաջադրվում է երկրորդ ժամկետի համար եւ պայքարելու է դեմոկրատների թեկնածու Ջո Բայդենի դեմ:

Бывший президент США Барак Обама опубликовал в Twitter номер телефона и попросил американцев присылать на него смс-сообщения с планами на предстоящие президентские выборы, передает РИА Новости.
«Попробуем что-то новенькое. Если вы находитесь в Соединенных Штатах, отправьте мне текстовое сообщение по телефону 773-365-9687», — говорится в посте.
Политик попросил американцев рассказать, как у них дела, о чем они думают и «как планируют голосовать в этом году».
Обама отметил, что он «будет на связи» время от времени, и пообещал поделиться своими мыслями о предстоящем голосовании.
Президентские выборы в США запланированы на 3 ноября, досрочное голосование в ряде штатов уже началось. Действующий глава государства Дональд Трамп баллотируется на второй срок и будет бороться с кандидатом от демократов Джо Байденом.