Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Ջո Բայդենը հոկտեմբերի 25-ին «Ես կքվեարկեմ» առցանց հաղորդման ժամանակ պետության գործող ղեկավար Դոնալդ Թրամփին շփոթել է ԱՄՆ նախկին առաջնորդ Ջորջ Բուշի հետ, հայտնում է New York Post-ը։
«Դեռեւս 4 տարի առաջ Ջորջի օրոք, հըմ, Ջորջ․․․ եթե Թրամփը ընտրվի, մենք այլ աշխարհում կհայտնվենք»,- ասել է Բայդենը։
Դեմոկրատը 2020 թվականի ընտրությունները, որին մասնակցում են ինքն ու Թրամփը, անվանել է «երկար տարիների ամենանշանակալի ընտրությունները»։
Ջորջ Բուշ ավագը ԱՄՆ-ի 41-րդ նախագահ էր (1989-1993), Ջորջ Բուշ կրտսերը ԱՄՆ-ի 43-րդ նախագահ էր (2001-2009)։

Кандидат в президенты США от Демократической партии Джо Байден перепутал действующего главу государства Дональда Трампа с бывшим американским лидером Джорджем Бушем во время онлайн-передачи «Я проголосую» 25 октября, сообщает Gazeta со ссылкой на New York Post.
«Еще четыре года при Джордже, эм, Джордже... если Трамп будет будет избран, мы окажемся в другом мире»», — сказал Байден.
Демократ назвал выборы 2020 года, в которых участвует он и Трамп, «самыми значимыми выборами за долгое время».
Джордж Буш являлся 43-м президентом США, он возглавлял государство с 20 января 2001 года по 20 января 2009 года. На этом посту его сменил Барак Обама.