Ազատության հրապարակում կազմակերպված 17 կուսակցությունների հանրահավաքի վայրից ոստիկանություն բերված 129 քաղաքացիներից 41-ն արդեն ազատ են արձակվել։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնել են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից։
«Ոստիկանություն բերվածների թիվը 129-ն: Սակայն ժամը 15:30-ի դրությամբ բերվածներից 41 հոգի արդեն ազատ են արձակվել»,- նշեցին ոստիկանությունից:
ՀՀ ոստիկանությունն ավելի վաղ պահանջել է դադարեցնել Ազատության հրապարակում նախատեսված 17 կուսակցությունների հանրահավաքը` նշելով, որ երկրում հայտարարված ռազմական դրության պայմաններում արգելվում է հավաքների անցկացումը: Ներկայումս հանրահավաքի նախաձեռնողներն ու մասնակիցները գտնվում են Կառավարության շենքի մոտ:

Полиция подвергла приводу с площади Свободы 129 граждан, пытаясь помешать проведению митинга с требованием отставки Никола Пашиняна.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении, 41 гражданин отпущен на свободу. Действия полиции наглядно показывают «эффективность» траты государственных средств.
Митинг организован 17 партиями с требованием отставки премьер-министра Пашиняна. Подписанное им заявление Пашинян-Алиев-Путин предполагает передачу под контроль Азербайджана всех освобожденных территорий, часть Арцаха, в том числе Шуши, имеющей не только культурное но и стратегическое значение, и ставит под сомнение будущее Сюникской области Армении.